maddi sorunlar nasil cozulur

Maddi Sorunlar Nasıl Çözülür?

Bir sorunun çözümlenebilmesi için, önce o sorunu oluşturan faktörlerin iyi anlaşılması gerekir.

Maddi sorunlar Nasıl Çözülür? Bu sorunların oluşmasına neden olan birçok faktör olabilir. Herkes için durum farklıdır. Bu konular bireye özeldir.

Her ne kadar bütün sorunlar bireye özel olsa da tüm sorunların kaynağı bilinçaltınıza yerleşmiş düşünce kalıpları ve inançlardır. Bilinçaltı denilen yer, henüz anne rahmine düştüğünüz andan itibaren şekillenmeye başlar. Hatta kalıtımsal olarak ebeveynlerinizin ve atalarınızın yaşamlarından gelen birçok kodlama üzerine şekillenmeye başlar diyebiliriz.

Bunlar aynı zamanda bizim bu dünyadaki imtihan araçlarımızdır. İmtihan genelde bilmediğimiz ve öğrenmemiz gereken konularda olur. Bir tür öğrenme yöntemidir ve biz durumu öğreninceye kadar imtihan edilmeye devam ederiz. Hayat arada bir bizi kontrol eder; bu konuları öğrenmiş miyiz diye.

Toplumuzda insanların en çok şikayetçi oldukları konuların(imtihanların) başında maddi konular gelir. Maddi sorunlar, maddi sıkıntılar, insanların en çok konuştukları ve şikayet ettikleri konulardır.

Konuştuğunuz her şeyi büyütmeye devam edersiniz. Kendini parlat sistemi eğitimlerinde bahsettiğimiz konulardan biri de kelime duadır. Şikayetçi olduğunuz her şey dünyanızda daha fazla karşınıza çıkmaya devam eder.

Bu yüzden insan şikayetçi olduğu konuları bilmelidir fakat şikayet etmeye odaklanmamalıdır. Odaklanması gereken şey çözümlerdir. Çözümlere dair sorular sormalı, eyleme geçmelidir.

Şikayetlerinizden bahsetmek patinaj yapmaya devam etmenizi sağlar ve siz tüm enerjinizi harcarken, hiç yol kat edemezsiniz.

Kişi hayatta üstesinden gelemediği durumlarda, patinaj yapmayı bırakmalı, durup bir düşünmeli, durumu değerlendirmeli ve ne yapmanın daha akıllıca olacağı üzerine durumunu incelemelidir. Farklı yollar aramalıdır.

Bugüne kadar yaptıklarınızın sizi bu noktaya getirdiğini ve şu ana kadar yaptığınızı sürdürerek bu durumun içinden çıkmayacağınızı bilmeniz gerekir.

“Farklı bir sonuç elde etmek istiyorsanız, farklı yolları denemeniz gerekir.”

Aynı yoldan giderek farklı sonuçlara ulaşamazsınız.

Maddi sorunlarınızı oluşturan konular çok çeşitli olabilir ve bu konular gerçekte tümüyle bilinçaltınızın ürünüdür. Bu yüzden maddi sorunların kaynağını oluşturan bilinçaltı temizleme çalışmaları, sorunun büyük kısmını arındırır ve farklı yolları görmenizi ve harekete geçmenizi kolaylaştırır.

Bir Başka ..  Bilinçaltı Travmaları Nasıl temizlenir?

Maddi sorunlarınızı oluşturan olabilecek bilinçaltı etkiler nelerdir?

Atalarınızdan gelen kalıtımsal miras,
Toplumsal öğretiler,
0-7 yaş döneminde ailenizden öğrendikleriniz,
Ailenizin finansal durumu,
Ailenize bağlılık,
Kendinizi bir gruba ait hissetmek adına kayıtlarınız,
Farklı bir finansal durumdan korkmanız, ne yapacağınızı bilememeniz,
Bilinmezlikten korkmanız,
Borcu sevmek, paradan nefret etmek, korkmak,
Borçlarınla kendini konforlu hissetmek,
Başkaları sizden para istemesin,
Başka insanların sizinle ilgilenmesinin bir yolu olarak parasızlık,
Zor durumlarda birlik olabilmek ve sevilmiş, değerli ve ait hissetmek.
Mağdur görünmenin inanılmaz cazibesi,
Zenginliğin, varlığın kötü bir şey olduğu,
İnsanları acımasız, gaddar, burnu havada hale getirmesi,
Paranın mutluluk getirmediği,
Fakir ama gururlu olmak,

Ve benzeri gibi birçok bilinçaltı kaydı maddi sorunlarınızı oluşturan inançlar olabilir.

Bu bilinçaltı kayıtları nasıl temizlenir?

İnsanların parasızlıklarını ve maddi sorunlarını büyütüp güçlendiren bilinçaltı kodlamaları ve kök inançları bulunur.

Bu bilinçaltı kayıtları orada durdukları sürece kişinin yaşamı değişemez.

Ne zaman insan bunları değiştirmeye odaklanır, o zaman maddi sorunlarını çözmeye başlar.

Birçok kimsenin en temel kalıplarından bir tanesi bu sorunlar artık çözülemez ya da ben bu sorunları çözemem şeklindedir.

Bu düşünce kalıbına sahip birisinin sorunların üstesinden gelmesini bekleyemeyiz. Her ne kadar kişi sorunların üstesinden çok gelmek istese de bilinçaltındaki ‘’ben bu sorunları çözemem’’, ‘’ben bu sorunların üstesinden gelebilecek güce sahip değilim’’ kayıtları kişinin sorunun üstesinden gelmesine engel olur.

Ne zaman kişi, ben bu sorunların üstesinden gelemem kaydını temizler ve ’’Ben bu sorunların üstesinden gelebilecek güce sahibim’’ ‘’ Hayatımdaki tüm sorunların üstesinden gelebilirim’’ inancını güçlendirir ise o zaman tüm sorunlarının üstesinden gelebilir.

Bunu olumlama olarak, zihinsel olarak tekrar etmek çoğu zaman işe yaramaz çünkü 0-7 yaş döneminde öğrenilmiş bilinçaltı kayıtları burada her zaman güçlüdür ve farkında olunsa da olunmasa da zihinsel olumlamayı red eder.

Bu yüzden öncelikle kişiyi bloke eden enerjilerin ve bilinçaltı kayıtlarının temizlenmesi ve kişinin bilinçaltının arındırılması gerekir. Bu gerçekleştikten sonra kişi yapabilirim, üstesinden gelebilirim, hayatımı daha iyi bir yer haline getirebilirim dediğinde bunu gerçekleştirebilir.

Bir Başka ..  Kendinle Yüzleşmekten Korktuğun Karanlık Yanların

Olumsuz kayıtlar arındırıldığında olumlu kayıtlar baskın hale gelir ve kişinin olumlu düşünme becerisi kuvvetlenir.

Olumlu düşünme becerisi polyannacılık değildir.

Bir sorunun çözüm yollarına odaklanmak, aramak, bulmak ve eyleme geçmektir. Sorunlarının üstüne gitme ve onları çözme yeteneğine ve gücüne sahip olduğunu kabul etmektir.

Sorunlarını çözme yeteneği ve gücüne sahip olduğunu kabul eden kişi hayatının tüm sorumluluklarını eline alır ve harekete geçer. Bu durumların üstesinden gelene kadar, vaz geçmez, pes etmez geri dönmez.

İstikrarla ve kararlılıkla hayatını iyileştirme çabasındaki kişiye Allah da yardım eder. Manevi destekler kendisiyle olur, işleri kolaylaşır yolları açılır.

Kişinin hayatında bolluk ve bereket açığa çıkar.

Hayatında bolluk ve bereketin açığa çıkmasını dileyen kişiler nelere dikkat etmelidir?

Bolluk ve bereket hayatın içinde zaten vardır. Bolluk ve berekete sahip olmak isteyen kişiler,

Açgözlülükten, kıskançlıktan, bencillikten uzak durmalı, bunların yerine cömertlik, iyilik, merhamet ve paylaşmak gibi davranışları geliştirmeli, bilincini biz bilincine yükseltmelidir. Kendisi için istediği tüm olumlu şeyleri etrafındakiler için ve dünya için isteyebilmelidir.

Buna engel olan bilinçaltı kayıtları varsa, ki bunlar farkında olsak da olmasak da toplumumuzda kültürel bir miras olarak maalesef çok yaygın, kişi bu bilinçaltı kayıtlarını arındırmalıdır.

Açgözlülük, kıskançlık ve bencillik, bolluk ve bereketin önündeki en büyük engellerdir ve bu engelleri aşmanın en önemli yolu, birlik bilincidir.

Sadece kendi çıkarlarınızı değil, karşınızdaki insanın çıkarlarını da gözetmeye başladığınızda dünyanın bolluk ve bereketi sizin de hayatınıza akar. İlahi düzen böyle işlemektedir.

Sadece ’’Benim çıkarım ne olacak’’ diyen kişinin hayatında bolluk ve bereket olmaz. Bu kişinin çok parası olabilir, çok zengin olabilir fakat bolluk bereketi olmaz. Bolluk ve bereket farklı bir şeydir.

Bu yüzden maddi sıkıntılarınız varsa Maddi sorunlarınızın çözülmesi için dua etmeniz yetmez. Allah’ım bana yardım et demeniz çoğu zaman yeterli olmaz.

Allah’ın yardımının size gelmesi için, sizin eyleme geçmiş olmanız gerekir, kendinizi gözetirken, karşınızdakini de gözetiyor olmanız gerekir, birlik, bolluk ve bereket bilinci ile hareket etmeniz gerekir. Elinizdekini paylaşmayı bilmeniz gerekir. Cömert davranmayı öğrenmeniz gerekir. Başkalarını kıskanmayı bırakıp, elinizdekilere şükretmeyi öğrenmeniz gerekir.

Bir Başka ..  Lanet, Bela, Beddua Okumak İnsana Nasıl Geri Döner?

Başkalarıyla ilgili olumsuz duygulardan çıkıp, diğer insanlar, doğa ve dünya için olumlu duygular beslemeyi öğrenmeniz gerekir.

Maddi sıkıntılar sizin bilinçaltınızda ne kadar yoksulluk içinde olduğunuzun maddi göstergesidir. Fakat yoksulluk maddi değil manevidir. Gösterge maddidir.

Bu yüzden maddi yoksulluktan kurtulmak isteyen birisi manevi açıdan zenginleşmelidir.

Kişiyi manevi olarak zenginleştiren eylemler nelerdir?

Şükretmek,
Minnet duymak,
Paylaşmak,
Cömertlik,
Beklentisiz sevgi,
Karşılıksız yardım etmek,
Yardım istemek,
Merhamet etmek,

Bir insan ne zaman bu davranışları hayata geçirir ve insanlara böyle davranmaya başlarsa, hayat da ona bu şekilde davranmaya başlar.

İnsanlar başkalarına iyi davranırlar ve karşısındaki kişinin de ona iyi davranacağını düşünürler. Genelde bu böyle olmaz.

Siz bir insana iyi davranırsınız ve hayat’da size iyi davranır.

Ama ben herkese iyi davranıyorum zaten ama niye hayat bana böyle davranıyor diyebilirsiniz.

Farkında olsanız da olmasanız da, iyi olmayan düşünceleriniz bilinçaltınızda mevcut. Atalarınızdan gelen, toplumdan gelen, 0-7 yaş aralığında ailenizden öğrendiğiniz, onların tüm kıskançlık, bencillik, yoksulluk, yoksunluk, sıkıntılı durumlarını da kopyalayıp sizin gerçekliğiniz yaptınız ve isteseniz de istemeseniz de, farkında olup dengeye getirinceye kadar bu kısıtlılıkları yaşamaya devam edersiniz.

İnsan tüm bu döngülerden nasıl kurtulur?

Kendini Parlat sisteminin mottosu, ‘’İnsanı uyanış ve farkındalık parlatır’’

Uyan benim güzel arkadaşım,

Farkında olmadığın uykularından uyan,

İhtiyacın olan güç içinde mevcut. Bir tohumun zamanı geldiğinde uyanıp filiz vermesi ve çiçek açması gibi, içinde açığa çıkmayı bekleyen tüm güzelliklerin açığa çıkması için uyan.

Kış ne kadar sert geçmiş olsa da, her ne kadar bugüne kadar kabuğunun içinde beklemek zorunda kalmış olsan da, artık uyanışa geçme zamanı gelmedi mi?

Sen uyanıp, silkelendiğinde, üzerindeki ölü toprağını attığında, içindeki güç ve yetenekler sayesinde tüm bu durumların üstesinden gelmeye kadirsin.

Tüm sorunlar, üstesinden gelmen ve daha iyi bir sen olman için var.

Not: Kişisel gelişim eğitimleri maddi sorunlarınızı değiştirmenin en hızlı yoludur.

Sevgiler, Fatih BOYACI

Beni instagramdan takip etmek istersen; https://www.instagram.com/fatihboyaciakademi

Yorumlar

 • İLKAY

  Maddi sorunlar nasıl geçer derseniz bence azimle istediğimiz işi yaparak güzel blog olmuş

 • Yeşimm

  Benim maddi sorunlarım var bu aralar maddi sorunlar nasıl çözülür bunu ararken yazınızı buldum verdiginiz bilgiler icin tesekkurler

 • berk ay

  durumu net bir şekilde özetlemişsiniz malum maddi sorunlar ne kadar tutarlı ya da tutarsiz şekliyle değil de daha çok boş boş gezinmeyle yaşayanları görüyorum nedense…

 • Atakan G.

  Fatih bey maddi sorunlar nasil cozulur adli blog yazinizi keyifle okudum emeginize saglik

 • numan

  maddi sorunlar nasıl çözülür adlı blogunuzu okudum gerçekten ufkumu actınız bunun için daha derin ve daha iyi önüme bakıyorum teşekkürler.

 • Murat

  Maddi sorunlar nasıl cözülür adlı yazınızı okudum gerçekten mantıklı çözümler var bu çözümleri bende uygulamaya başlamalıyım benimde sorunlarım var 😃

 • Merve kazan

  Maddi zorunlar hep varlar malesefki hayat pahalı

 • Esma

  Maddi sorunlar nasıl çözülür adlı yazı çok güzel çözümler mevcut mutlaka okunması gerekir 👏

 • Sema kazan

  Maddi sorunlar nasıl çözülülür adlı blogunuzu okudum ve o kadar iyi anlatmışsınız ki yine süpersiniz

 • Sema kazan

  Maddi sorunlar nasıl çözülür adlı bolgunuzu yine mükemmelsiniz zaten sizin yazdığınız birşeyin kötü olma sansı yok

 • Tuba

  Maddi sorunlar nasıl çözülür diye düşünen kişilere yardımcı olabilecek bir yazı olmuş, bazı konuları uygulamaya başlamak gerek.

 • Cennet

  Maddi sorunlar nasıl çözülür diye merak ettiğim bu son günlerde yazınıza rastladım, teşekkürler 👍🏻

 • blackboy

  Maddi sorunlar nasıl cozulur adli blog yazinizi keyifle okudum emeginize saglik 👍👍

 • Nesrin

  Maddi sorunlar nasıl çözülür ? Bence ilk önce o sorunu etkileyen faktörleri çözmeliyiz,

 • Ali hâkim Demirtaş

  Maddi sorunlar nasıl çözülür ? Bence ilk önce o sorunu etkileyen faktörleri çözmeliyiz,

 • Fadime

  Maddi sorunlar nasıl çözülür tabiki sizinde dediginiz gibi her kisiyegore farkli yontemlerle bence cunki her ailenin sorunu farkkli bu konuda

 • Sancak

  Maddi sorunları çözmek için oldukça yeterli bilgiler paylaşımınız için teşekkürler

 • Cennet

  Maddi sorunlar nasıl çözülür yazınızı okuyan mutlaka biraz rahatlatabilir uyarsa eğer

 • blackgirl

  Maddi sorunlar nasıl çözülür blogunuzu okudum gercekten cok guzel konuları ele alıyorsunuz emeginize sağlık

 • Zeynep Dağ

  Güzel bir yazı olmuş tebrik ederim

 • Feyza

  Yazınız benim için çok değerli sayenizde bir kaç bişey öğrendim çok teşekkür ederim 🌸

 • Eren

  Maddi sorunlar bölümünü okudum çok güzel

 • Ayşegül

  ” içindeki güç ve yetenek ” gerçek anlamda sihirli sözcük. İşte herişte başarı getirecek olanda bu. Keşfetmek ve harekete geçmek.

 • osman ay

  emeği geçen herkese sonsuz sevgilerimi sunuyorum. bu yazı her şeyin dönüm noktası gibi her haliyle orantılı olmuş. maddi sorunlar genelde bireylerin arasinda yaşananan talihsizliklerdir.

 • Gülcan tıraş

  Maddi sorunlar günümüz şartlarında herkesi vuruyor bu tür durumlarda insana ne yapacağını öngören bu güzel yazı dizisi için Sizlere sonsuz teşekkürler Çok işime yaradı

 • Büşra

  Günümüzün en büyük sorunlarından olan maddi sorunların çözümüyle ilgili verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim

 • Emin efendi

  Güzel blog olmuş bayağı gerçekten her ebeveynin okumasi gerek yol gösterici

 • Damla

  Bende maddi anlamda hep kontrol bende olsun istiyorum biraz takmıştim bu konuya araştırınca bilincaltiyla alâkali olduğunu anladım makale çok faydalı oldu emeğinize sağlık

 • Özgür

  Maddi sorunların tavan yaptığı şu dönemde farkındalık yaratan bir yazı daha fazla sizi takip etmeliyim

 • Musatafa leblebici

  maddi sorunlar nasıl çözülür diye anlatmışlar gayet güzel anlatmışlar helal olsun teşekkürler

 • Mustafa Öztürk

  Maddi durumlar çözümü, makalenizde yer alıyor, bilgilendirici olmuş, çok teşekkür ediyorum, başarıların devamını dilerim

 • Ali

  Madii durum sıkıntıları hakkında bilgiler için çok teşekkür ederim çok işime yaradı gerçekten

 • Hilal

  Yazınızda da belirttiğiniz gibi çözümlere odaklanmalı çözüm odaklı olmalıyız verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

 • Muhammed cingöz

  Günümüzde en büyük sorun maddi durum çözümü daha çok çalışmak farklı işlere yönelmek ve çabalamak olduğunu düşünüyorum

 • Özgü

  Benim sorunum çözümlere odaklanamamak nasıl yapacağım bilmiyorum sizden danışmanlık slm gerekiyor galiba

 • Sila

  Fatih bey gerçekten maddi sorunların çözümü ile ilgili neler yapılmalı neler yapmalıyız blog da detaylıca anlatmışsinız emeginize sağlık

 • Kerem

  Güzel bir makale hazırlamışsınız. Emeklerinize sağlık. Artık iş kişilerde.

 • Ferhan

  Maddi sorunlar nasıl çözülür ile ilgili yazınızı okudum gercekten ufkum açıldı artık daha bilinçli davranıyorum

 • Şenol

  Hocam yine döktürmüşsünüz keyifle okudum sonuna kadar elleriniz dert görmesin.

 • Çağdaş Evren

  Bu maddi sorunların had safhada olduğu donemde çok aydınlatıcı ve yol gösterici bir yazı. Teşekkür ederim…

 • Davutcan kaynarkazan

  Çok güzel bir blog çok beğendim çok uzun tam istediğim gibi mükemmel herkesin okumasını tavsiye ederim iyi günler saygılarla

 • Nesko

  Günümüzün en büyük sorunu maddi sorunlar,nasıl çözmemiz gerektiğini çok güzel anlatan bir yazı olmuş, teşekkürler 👏

 • Yusuf

  Güzel anlatılmış evet var böyle sorunlar ama dik durmak lazım 😊

 • Emre Samur

  Maddi sorunlar azimle çalışılarak sevdiğin işi yaparak yaptığın işi severek yaparsan zaten düzelir zamanla hemen düzelecek diye bir kaide yoktur

 • Kadir

  Bayadır aklımda ve düşündüm bir konu Burdan okuyunca biraz bilgilendim teşekkür ederim

 • İbrahim

  Kaliteli ve sağlam bilgilerin bol olduğu çok güzel bir makale olmuş tebrikler 👍

 • Hazal125

  Denemeye değer. Uygulayalım bakalım.

 • Hazal125

  Sonuçlarını sizinle paylaşırım buradan. Biley kaybetmeyiz neticede. Sistem belli. Değişime kendimizden başlayalım. Maddi sıkıntılardan kurtulalım bari

 • Atakan G.

  Bu konuyo cok guzel ozetlemissiniz hocam tebrik ederim tamda covido doneminde guzel bir yaklasim oldu

 • Esra

  Makalenin içeriği de anlatımı da çok iyi olmuş ellerinize sağlık 👏👏👏

 • Burak Dursun

  Maddi problemleri çalışarak ve yeni girişim fikirleri ile çözebiliriz makalenizde ayrıntılı olarak bahsetmişsiniz teşekkür ederim

 • Eyup dursun

  Maddi sorunlar geçicidir hayat kısa mutlu yaşamaya odaklanmalıyız…

 • Gamze

  Maddi sorunlarla alakalı blogunuzu okudum bırsey dikkatimi cektı cozumlerdn biride duadır demıssınz ilk defa cozum yolu olarak bunu soyleyn bırını gordum tebrık ederim Allah a ınanarakta cogu seyın uste sinden gelebilirız. Bilgilendirme ıcın tesekkurler.

 • Filiz

  Gerçektende maddi konusundaki bligunuzu çok beğendim ozrllikle bu sıralarda maddi sorunlar çok gundemde

 • Ayşe

  Blogunuzu okuduktan sonra çok rahatladım hepimizin hayatında bu sorunlar var hepimiz şikayet ediyoruz şikayet ettikçe sıkıntılarımız artıyor bu durumdan vazgeçip dua etmeliyiz

 • Burak Meral

  Maddi sorunları nasıl çözebileceğimiz konusunda bizleri çok iyi bilgilendirmişsiniz çok teşekkür ederim.

 • Eylül taş

  Maddi sorunlar hep vardı ne yazıkki yazınızı okuyup dikkate alacağım

 • Cennet

  Çözmek isteyenler mutlaka bu yazıyı okumalı bende yakınlarıma tavsiye edicem

 • Aysel

  Maddi sorunlar hep vardır ne yazıkkı çözmek isteyenler mutlaka bu yazıyı okumalı çok beyendim özellikle maddi olanla ilgili olanı

 • Küb

  Maddi sorunları çok iyi Bi dille anlattınız çok anlaşılır makale için teşekkürler

 • gülşen bostancı

  Güzel ve açıklayıcı bır yazı olmuş teşekkür ederiz

 • Sevim

  Çok haklısınız sadece dua etmek ile maddiyat size gelmez. Ama maneviyat olmadan da bir değeri olmaz. Harikasınız

 • Feyruz

  Sadece maddi sıkıntı çekenler değil herkesin bu blogu okumasını tavsiye ederim çok güzel bilgilendirici olmuş

 • Şeyma

  Bu kadar açıklayıcı tavsiye ve fikirleri terapistler bile vermez cok çok teşekkür ederim kendi adıma umarım çözülür tüm maddi sıkıntılar

 • ester

  Maddi problemleri çalışarak ve yeni girişim fikirleri ile çözebiliriz makalenizde ayrıntılı olarak bahsetmişsiniz teşekkür ederim

 • Ömer

  Güzel bir makale hazırlamışsınız. Emeklerinize sağlık. Artık iş kişilerde

 • Esma

  Maddi sorunlarla ilgli gerçekten guzel çözümler üretilmiş güzel bir makale olmuş tebrikler

 • hatice

  kesinlikle çok yarayışlı bilgiler güzel bir makale olmuş teşekkür ederim…

 • Jdjdjdjs

  Maddi sorunlar nasıl cozulur adli blog yazinizi keyifle okudum emeginize saglik

 • Alperen

  Maddi sorunlar nasıl cozulur adli blog yazinizi zevkle okudum emeginize saglik

 • Can

  Açıklayıcı ve güzel bir anlatıma sahip yazı olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ederim 🙂

 • Eylül

  Maddi sorunlar nasıl çözülür makalenizle bizi bilgilendirdiğiniz çok teşekkür ederim🙏gerçekten çok faydalı bir makale oldu🙏

 • Hasan Aydın

  Bende maddi anlamda hep kontrol bende olsun istiyorum biraz takmıştim bu konuya araştırınca bilincaltiyla alâkali olduğunu anladım makale çok faydalı oldu emeğinize sağlık

 • Birgül

  Keyifle okudum daha net ve güzel nasıl anlatılır ki. Teşekkür ederim

 • Kamran

  Maddi sorunlar nasıl çözülür makalenizle iyi bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz çok ve güzel bilgiler

 • Zeynep

  Maddi sorunları çok güzel anlatmışsınız çok yararlı bir yazı

 • Berat

  Maddi alandaki yaşadığımız sıkıntılar bu kadar iyi anlatılabilir di teşekkürler yardımcı oldunuz😍.

 • Zeynep

  Emeğinize sağlık cok guzel ve faydalı bir yazı olmuş

 • Umida

  Guzel bilgilendirici bir yazi olmus cok mantimli emeginize saglik

 • KENAN

  Maddi sorunlar nasıl çözülür konusu hakkında çok yardımcı olan bilgiler vermissiniz makalede teşekkürler

 • Fikret

  Çok başarılı bir kullanıcı herkese tavsiye ederim

 • Merve

  Bu bilgiler için size teşekkür ederim. Bende maddi sorunlar yüzünden zorlanan bir bireyim. 2 yıldır psikolojik olarak hepimiz çok yıprandık.

 • Selcan

  Maddi sorunlar ile ilgili bloğunuzda çok güzel doğru bilgiler var. Aydınlatıcı bilgiler mevcut

 • hulya

  Maddi sorunlar nasıl cozulur adli blog yazinizi keyifle okudum emeginize saglik

 • Fatma.dnz

  Güzel ve faydalı bilgiler gerçekten bizlerin de bu yazıdan faydalanması gerçekten büyük şans emeğinize sağlık

 • Emine

  Bu kadar önemli bilgiler için teşekkür ederim.

 • Kadir

  Maddi durumlarla ilgili güzel bilgilendirme olmuş tessekkurler

 • Mustafa

  Maddi durumlar için çok yardımcı oşan bilgiler vermişsiniz çok yararlı bir makale oşmuş

 • Songul

  Gercekten maddi sorunlarım vardı ve sayenizde neler yapmalıyım gormys oldum verdiğiniz bilgiler ıcınde ayrıca tesekkürler

 • Gülistan

  Kişisel gelişim eğitimleri maddi sorunlarınızı değiştirmenin en hızlı yoludur.”
  Bu cümleyle tüm yazıyı güzel özetlemişsiniz.

 • Uikarakus

  Bu sitede birçok bilgiye sahip oluyoruz çok teşekkürler

 • Büşra

  Gerçekten çok güzel bi makale olmuş. Şükretmenin manevi zenginliğe faydasını bizzat tattım gördüm.

 • Kübra

  Harika bir yazı olmuş. Maddi sorunlar herkes için büyük dert. Bu konuyu ele aldığınız icin teşekkürler.

 • Esat Varol

  Makalenizde faydalı bilgiler ile yardımcı olduğunuz teşekkür ederim

 • İrem

  Çok yararlı bir yazı olmuş gündemimiz de bu mesele çoğu insanda var umarım okuyup fayda sağlayabilirler.

 • muhammed enes

  bu yazı sayesinde kendime çok şey kattım teşekkürler

 • Esra

  Yazınız gerçekten harika çoğu insanın farkında olup konuşamadigi anlatamadığı çok iyi anlatmışsınız tebrikler

 • Muharrem

  çok güzel yazılmış herkez sonuna kadar okusun lütfen herkeze tavsiyem

 • Gökşen

  maddi sorunlar nasıl çözülür adlı blogunuzu okudum gerçekten çok iyi yazinizi okuduktan sonra daha derin ve daha iyi önüme bakıyorum teşekkürler.

 • Taha

  Zenginliğin manevi kısmını da unutmamışsınız. Çok güzel olmuş

 • Mahmut

  Gerçekten çok faydalı bir makale teşekkür ederiz

 • Mustafa Keser

  Çok iyi anlaşılır şekilde dünyadaki imtihanın ana sebebinin maddi sıkıntılarla başladığı vurgulanmıştır. Gayet güzel bir açıklama olmuş.

 • Mevlüt özcan

  Çok iyi bir site herkese tavsiye ediyorum pişman olmazsınız

 • Arda

  Maddi sorunlar geçmez diye bir şey yok her şeyin üstesinden gelebiliriz aslında çabalarsak makalede güzel ve faydalı olmuş teşekkürler

 • Ceyda Demir

  Bloğunuzu severek takip ediyorum bu tarz konularda verdiğiniz ilham muhteşem. Bir çok sorunumun çözümü adeta. Teşekkür ederim.

 • Ahmet

  Gerçekten çok yararlı bir yazı olmuş elinize saglik

 • Ebru

  Dogru bi noktada çalışılmış başarılı bir makale olmuş gelecegin sorunu ama insanların bakış açısı ve çabasıyla sorun olmaktan kalkabilicek sorun ..tebrik ederim çok faydalı bir makale olmuş👏🏽👏🏽

 • Gülcan

  Yazınızda da belirttiğiniz gibi çözümlere odaklanmalı çözüm odaklı olmalıyız verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

 • Efecan

  Maddiyatla ilgili cok guzel bir yazi olmus . Aciklamalarda bilgi verici onemli kisimlar var . Tesekkurler

 • Asu

  Makaleniz gerçekten çok iyi ve güzel olmuş. Hep aynı yoldan giderek farklı sonuçlar elde edilemez, cidden çok doğru bi cümle. Karamsarlıktan uzak durup hep çözüm aramalı insan.

 • Onur

  Günümüz şartlarda en büyük sıkıntı maddi sıkıntıdır, maddi sıkıntıların beraberinde getirdiği en büyük sıkıntı ise manevi sıkıntıdır. Manevi sıkıntıların yol açtığı bütün sorunlar hayatını tüm yönüyle etkiler ve sonunda yıpranır gidersin.. Özet olarak maddiyat herşeyin başıdır her nekadarda bu inkar edilse bile.

 • Semiha

  Cok gzuel anlatmiisniz hocam ağzınıza yüreğimize sağlık denemeye deger

 • Adem

  Gerçekten çok gűzel bilgiler vermişsiniz hepsini okudum çok yararli oldu teşekűrler

 • Dilek

  Her evin gündeminde olan konu maddiyat çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler

 • Ersin dincer

  Günümüzde ki en büyük sorunlardan birisi maddiyat çok iyi bir makale olmuş. Bilgileriniz için çok teşekkür ederim hocam

 • Zeynep

  Uyanış ve farkındalık… ihtiyaç duyduğumuz iki anahtar. Birçoklarımızın mustarip olduğu bir sorun hakkında çok aydınlatıcı bir yazı olmuş, teşekkürler.

 • Mustafa

  Farklı bir sonuç elde etmek istiyorsanız, farklı yolları denemeniz gerekir.Maddi konular elbette insanın bilinçaltında bitiyor vede cozume odaklı olarak bunu başarabiliriz….

 • Oğuzhan Karabacak

  Gerçekten çok yararlı bir yazı olmuş elinize saglik

 • Mehmet

  Nasil davranmamız ve ne yapmamız konusunda Maddi sorunlar ile ilgili güzel bir makale olmuş tebrikler

 • Mustafa

  Fatih sizi ilgi ile takip ediyorum.sayenizde hayata bakış açım değişti.

 • Alii

  Çok doğru güzel bir yazı olmuş,maalesef çoğu insana aydınlatıcı bilgiler.

 • Özlem

  Maddi sorunlarla ilgili tespit ve düşünceleriniz tamda aklimdan geçenler.o kadar güzel anlatmissiniz ki 1 kere okumak haksizlik olur 🙂

 • Tuba

  Çok faydalı bilgiler olmuş bize yol göstercici makale olmuş teşekkürler

 • Fidan

  Maddi sorunlar nasıl cozulur adli blog yazinizi keyifle okudum emeginize saglik

 • Filiz

  Maddi sorunlar nasıl cozulur adli blog yazinizi keyifle okudum emeginize saglik

 • Mustafa

  Maddi sorunlar adli yazınızı okuduk teşekkür ederiz devamını bekliyoruz

 • Gamze

  Maddi sorunlar hakkındaki yazınız çok güzel ve kusursuzdu devamını bekleriz👌

 • sedat

  maddu sonralar nasıl çözülür adlı blog yazınızı okudum , emeğinize sağlık

 • serapyetkin265@gmail.com

  Gerçekten çok doğru bir yazı olmuş sonuna kadar okudum emeğinize sağlık 👍

 • Ebru

  Çok iyi bir. Yazı olmuş elinize emeğinize sağlık

 • Gülcan

  Günümüzün en büyük sorunu madi sorunlar nasıl çözülür gerektiğini anlatan güzel ve anlamıyla anlatan iyi bi yazı olmuş sagolun

Yorum Yazın

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Okumaya Devam Edin

Farkındalık OLuşturacak içerikler blog'ta seni bekliyor.