travmalar nasil temizlenir kendini parlat

Bilinçaltı Travmaları Nasıl temizlenir?

Travmaların nasıl temizlendiğini anlatmaya başlamadan önce dilerseniz travmanın ne olduğundan bahsedelim.

Travma nedir?

Travma canlı üzerinde önemli etki bırakan bedensel ya da ruhsal deneyimdir. Hatırladığınız ya da hatırlamadığınız, önemli görünen ya da görünmeyen, yaşanan herhangi bir şey travma olabilir. Özellikle çocukluk döneminde bilinçaltınızın neyi travma olarak kaydettiğini bilemezsiniz.

Bilinçaltı travmaların çeşitleri nelerdir?

7 yaş öncesi travmalar,

2 yaş öncesi travmalar,

Anne karnı travmaları,

Doğum travmaları,

Geçmiş yaşam travmaları,

Atalardan gelen travmalar,

Ergenlik ve yetişkinlik dönemindeki travmaları, aslında yukarıdaki travmaların açığa çıktığı dönemlerdir ve hiçbir zaman sorunun kaynağı(kökü) değildir. Travmanın kaynağı 7 yaş öncesine dayanır..

Travmalar hayatımızı nasıl etkiler?

Travmalar 7 yaşından önce gelişir ve 7 yaşından sonra hayatınızın her alanında ortaya çıkar. Karakterinizi, kişiliğinizi, davranışlarınızı belirler. Korkularınızı, cesaretinizi, hayatınızı travmalarınız belirler. Konfor alanı denilen şeyi 7 yaşına kadar yaşadığınız travmalarınızla oluşturursunuz. Travmalar sizin hayatınızın dış sınırlarıdır. Hayatta ne kadar ileri gidebileceğinize travmalarınız karar verir.

Cinsiyetiniz ile ilgili travmalarınız ilişkinizin kalitesini ya da süresini belirler.

Maddi konulardaki travmalarınız ne kadar kazandığınızı ne kadar harcadığınızı ve bu deneyimlerden ne kadar keyif aldığınızı belirler.

İletişim travmalarınız, herkes ve her şey ile olan etkileşiminizi, ilişkilerinizi yönetir.

Travmalarınızdan ötürü sevgi, saygı, hoşgörü, takdir edilme, ilgi görme şefkat görme konularında hayatınız bütünüyle etkilenir ve şekillenir. Tüm yaşamınızı bu travmalardan kaçmaya çalışarak ya da bunları dengelemeye çalışarak geçirirsiniz.

Bir travmaya sahip olmanın en kötü yanı travmanın ne zaman tetikleneceğini ve patlayacağını bilmemenizdir. Hayatınınız en güzel gününde bile olabilir.  Her şey çok güzel başlamışken bir anda her şey değişebilir. Hep aynı döngülere giriyor olabilirsiniz.  siz o travmayla yaşadığınız sürece, travma patlamaya hazır bir bomba gibi sizinle birlikte her yere gelecektir. 1 yaşında yaşadığınız bir travma 91 yaşında sizi hala kontrol ediyor olabilir.

Bir Başka ..  Bilinçaltı Temizliği İle Kilo Vermek Mümkün Mü?

Travma sonrası stres bozukluğu nedir?

Travma sonrası stres bozukluğu, yaşanmış bir olayın korkutucu etkisinden çıkamamaktır. Benzer bir olay yaşandığında aşırı tepkiler veren insanlarda travmanın etkileri sürmeye devam etmektedir. Bedene ve bilinçaltına kilitlenen, döngü haline gelmiş enerji boşalmadan kişi bu durumdan özgürleşemez.

Bilinçaltı travmaları silmek mümkün müdür?

Bilinçaltındaki travmaları silmek mümkündür. Bilinçaltı travması silindiğinde kişi o olayı ya hatırlamaz, ya da o olayı hatırladığında aynı korkuyu yaşamaz. Travma sizi o anın duygusuna geri götüren mekanizmadır. Travmanız temizlendiğinde o durumun etkisinden de özgürleşirsiniz.

Geçmiş yaşam travmaları nasıl temizlenir?

Travmalarınızın hepsi sizin çocukluğunuzda ya da bu yaşamda yaşadığınız travmalar değildir. Bazıları henüz bu dünyaya gelmeden önce oluşmuştur. Travmanızı temizlemek için hangi zamanda yaşandığını bilmeniz gerekmez. Travmaya sahip olduğunuzu fark edip bunun kökü nereye uzanırsa uzansın bundan özgürleşmeyi talep etmeniz yeterlidir.

Travmalar nasıl temizlenir?

Bir travmayı temizlemenin ilk adımı, kişinin bir travması olabileceğini ve bu travmanın onu engellediğini fark etmesi ve kabul etmesidir. Farkındalık her zaman en iyi ilaçtır. Travmasını iyileştirmek isteyen kişiler için biz Kendini parlat sisteminde arındırma satırlarını ve travma seansını kullanıyoruz. Arındırma satırlarıyla bilinçaltını, travma seansı ile de bedeni travmalardan özgürleştiriyoruz.

İnsan travmalarını kendisi temizleyemez. Bunun için yardım alması gerekir.

Travmaları temizlemenin en kolay yolu Kendini parlat sisteminin Travmalar1 ve Travmalar2 eğitimlerine katılıp olabildiğince çok travmayı birkaç günde temizlemektir.

İnsanın travmalar için yapabileceği en iyi şey budur. Travmalar 1 eğitiminde yüzeysel travmalarınız temizlenir. Travmalar 2 eğitiminde daha derin travmalarınız arındırılır. Travmalar 2 eğitimine katılanlar travma seansı uygulayıcısı da olurlar.

Travmalar seansı kişinin travmalarını kendi kendine arındırabileceği güçlü bir uygulamadır.

Travmalar 1 ve travmalar 2 eğitimlerinin detaylarıyla ilgili bilgi sahibi olmak için tıklayınız

Bir Başka ..  Sağlıklı Yaşam İçin 9 Öneri

Travmanız olduğunu nasıl anlarsınız?

Travma size kendini her an göstermektedir aslında. Hayatınızın her alanına farkındalıkla bakmanız travmaları bulmanız için yeterlidir.

Tetikleyici olaylar en iyi belirteçtir. Kendini parlat sisteminde ‘’Kötü en iyi öğretmendir deriz’’ İnsan herhangi bir duyguyla tetiklendiğinde bu durumu fırsata çevirip travmasını ulaşabilir. Eğitim aldıysa travmalarını temizleyebilir.

İnsan yaşadığı her deneyimden bir farkındalık almayı kendine öğretmelidir.

Tetiklendiği her durum kendisiyle ilgili olduğunu bilmelidir. İstenmeyen bir duygunun tetiklendiği bir durumun içinde kendi sorumluluğunu üzerine almalı ve bu durumun benimle ilgili olan kısmı nedir diye kendine bakmayı bilmelidir.

Böylece yaşadığı tetiklenme durumunu bir fırsata çevirebilir ve hayatını daha iyi hale getirebilir.

İnsanlar travmalarıyla yaşamaya çok alışmışlardır. Öyle ki bu travmalı alandan çıkmak birçok kimse için ürkütücüdür. Fakat insan bir kez korkularının ötesine geçmeyi ve travmaların ötesinde bir yaşam deneyimlemeyi seçtiğinde bütün güzellikler ve yaşamın tüm canlılığı yeniden açığa çıkar.

Sevgili arkadaşım, travmaların etkisi altında yaşamını sürdürmek zorunda değilsin. Travmalarından kurtulmanın kolay bir yolu var. Eğer yaşamının daha iyi bir yer olabileceğine inanıyor ve bunu talep ediyorsan eğitimlerde görüşmek üzere.

Sevgiler, Fatih BOYACI

Beni instagramdan takip etmek istersen; https://www.instagram.com/fatihboyaciakademi

Yorumlar

 • Serkan

  Bu faydalı bilgi verici yazı için teşekkür ederim sayenizde bilgimiz oldu

 • fulya koçak

  travma döneminde ise kendimiz kapatmaktan ziyade nasıl bu dönemi geçirebileceğimizin yöntemlerini araştırmak gerekli yazınız çok iyi olmuş

 • Azra

  kaleminize yüreğinize sağlık

 • Berat aydın

  Bu konularla ilgili hiçbir fikir Sahibi Değilim ilgimi çekti merak ettim ve okudum konusu karışık Ama faydalı

 • Semiha

  Travmalar çok zor anlatılıyor malesef bunun için sizin gibi değerli uzmanlardan faydalanmak gerekiyor cok gzuel anlatmiisniz makeleniz çok açık ve net tesekurelr

 • Canan

  Travmalar zor oluyor gerçekten bu bilgiler cok ose yarayacaktır

 • GÜLCİHAN

  Buyuk oglumun dogum sonrasi yaşadıgı tramva hala gözumün önünde atlatmasi icin bu makaleyi cok dikkatli okumam lazim.

 • Emre Gökgöz

  Toplumumuz travmaları hafife alır, dalga geçer, önemsemez ancak travması olan kişi için son derece önemli bir konu. Umarım herkes bu yazılarla bilinçlenir 🙂

 • Fatmanur

  Geçmişteki tarvmalarla yaşamak zorunda değilsiniz.. atlatmak çok kolay ..makale cok guzel akıcı anlaşılır bir şekilde anlatmış sadece okuyun

 • Ayca

  Travma ile alakalı çok bilgilendirici ve güzel bir yazı olmuş

 • Muhammed Acar

  Aydınlatıcı ve açıklayıcı bilgiler..cok teşekkürler

 • Fatih

  Travma konusuna değinmişsiniz hocam. Eliniz dert görmesin bende yaşanan durumlardan biri. Sayenizde olumlu yönde bakıcağım

 • Çagdaş

  Bilinçaltı oluşturduğumuz yaşadığımız kötü şeyleri uyarliyo aslında çok derin hafizamiz var bı zaman sonra ortaya çıkıyor 🙏

 • Özge

  Yazılarınızı sürekli takip ediyorum bu yazımızda en çok ilgilimi çeken travmalarin 7 yaşından önce oluştuğu anne babalar gerçekten çok dikkatli olmaları gerekiyor teşekkürler hocam

 • Selen yelken

  Çok detaylı ve açık anlatımınız var sorunlara çözüm odaklı yaklaşıyorum sayenizde

 • Lina yaren

  Çok faydalı bilgiler bunlar teşekkür ederiz

 • Hümeyra

  Gerçekten küçük yaşta travma zor atlatılıyor yazınız çok başarılı olmuş bilgilendirdi

 • Şeyma

  Şu an tam da Tramvay ile ilgili bir durum yaşadık Tam da bunun üzerine böyle bir konuya denk gelmem süper oldu. Geçen temizlik yaparken kapının önündeki ayakkabıları ve içeriye alayım ve orayı toparlayayım diye kapının önüne çıktığımızda kapı kapandı ve 19 aylık oğlum içeride kaldım eşim işyerinden gelene kadar ağladi sürekli beni istedi neyse ki eşim hemen geldi Kapı açıldı bir sorun olmadı ama Oğlum o günden beri yanından hiç ayrılmıyor tramva oluştur resmen napicam bilemiyordum bu konu tam iyi denk geldi

 • Asu

  Bilinçaltı travması çocuklukta yaşanan olaylar nedeniyle oluyor bence yazınız ile çok faydalı bilgilere ulaştım

 • Sinem kotal

  Travmaların yendigimi düşünüyorum.Hayatimi yonetmelerine izin vermemeyi seçtim.Makaleniz umarım hala travmaların izleriyle yasayanlara yardımcı olur.

 • Can

  Bilincaltı travmasi hakkında paylaşılan bilgiler harika gercekten her makaleniz ayrı güzel

 • Filiz

  Gerçekten de bilinç altinizdaki travmalar çok fazla

 • Samet

  Çocuklukta gecirdiğim bazi travları nasio temizlerim diye arastiriyordum. Çok faydali bilgiler verilmis kesin deneyecegim.

 • Hilal

  Bilinç altı travma sendromundan bu yazıdaki edindiğim bilgiler sayesinde kurtulabilirim

 • Selin

  Bu zor günlerde insanlara desteginizden dolayı tebrik ederim.yazılarinızı ilgi ile takip ediyorum

 • Emrah

  Travma Yaşayan Günümüzde O kadar çok insan varki sizlerde ne güzel travma nedir İnsanlara bilgi verdiniz okuduk bilgi aldık sayenizde gerçekten.

 • Burak Meral

  Verdiğiniz bilgiler gayet kaliteli bilgiler çok teşekkür ederiz.

 • Gece gece

  Gerçekten çok bilgilendirici bir yazı olmuş

 • Büşra

  Travmalar gerçekten insanlarda çok büyük etki yaratır travmaların temizlenmesi için verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

 • Yeliz

  Travmalar insan hayatında büyük etkiler bırakıyor gerçekten. Çok ihtiyaç duyduğum bir yazı olmuş teşekkürler 👍

 • Hüseyin

  Insanlar bu pandemi de tramvalar yaşıyor bu konuya degindiniz için teşekkürler

 • Hasantek

  Her zamanki gibi çok güzel bir konuya değinmişsiniz bir çağımızda olan bir sorun bilinçaltı travması ve bu sorunu çözmeye çalışıyoruz Sizin bu bilgilerinizde yardımcı oluyor

 • Murat Tezler

  Gerçekten de travmalarla yaşamak zorunda değiliz. Hemen eğitimlerinizi araştırıyorum, sağ olun

 • Mertrww

  Bende olan bir sorun çözümünü arıyorum Bunlar da bana faydalı oluyor çok değerli bilgiler vermişsiniz teşekkür ederim

 • Suzann

  Cok güzel bir makale,problemlerin kaynağı travmalar ama travmalar zamane yayilmişsa sanirim uzun bir geçmiş hafıza kaybı gerekiyor,oda mümkünmü bilmem.

 • Nesrin

  Travmaların hayatımızı nasıl etkilediğini yazınızda daha iyi anladim ve bu travmalardan nasıl kurtulacağimizi çok iyi anlatmışsıniz, teşekkürler 👏

Yorum Yazın

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Okumaya Devam Edin

Farkındalık OLuşturacak içerikler blog'ta seni bekliyor.