bilincalti temizligi ile kilo vermek mumkun mu

Bilinçaltı Temizliği İle Kilo Vermek Mümkün Mü?

Bilinçaltı temizliği ile hızlı, kolay, sağlıklı ve geri almamak üzere kilo vermek mümkün mü? Evet mümkün!

Bugün ele almak istediğim konu; birçok insanın şikayet ettiği fazla kilolar.

Malum yaz bitiyor.

Yaz tatiline girmeden kilolar verildi, ancak bizi şimdi yeni bir tehlike bekliyor. Sonbahar ve kış. Winter is coming. ( Diziyi izlememiş olanlar için açıklama; bir Game of Thrones deyişidir. Kış geliyor.)

Her yaz kilo verme ve her kış kilo alma döngüsü de devam ediyor.

Hayatta her şeyin sebebi bilinçaltınız olduğu gibi, kilolarınızın sebebi de bilinçaltı kodlamalarınızdır. Yani zihninizdir.

Bilinçaltı nedir?

Bilinçaltı sizin, atalarınızdan gelen genetik mirasınız dahil, anne karnınızdan bu yana elde ettiğiniz tüm verilerin saklandığı devasa hafızanızdır. Tüm hayatınız bu hafızadaki kayıtlara göre işlenir. Bilinçaltınız bu yüzden hayatınızın her evresini yönetir ve bütün karar verme mekanizmalarınız bu hafızaya göre gerçekleşir.

Beyniniz bu hafızayı tarama ve bu hafızaya göre eyleme geçme sistemidir.

Bilinçaltınız hayatınızı nasıl etkiler?

Hafızanıza kaydettiğiniz ve atalarınızdan genetik miras yoluyla gelen tüm kayıtlar (tüm hisler duygular, düşünceler) sizin seçimlerinizi belirler.

Bilimsel araştırmalara göre biz herhangi bir şeyi yapmadan 6 saniye önce beynimiz neyi seçeceğimize önceden karar veriyor.

Bu; aslında özgür, farkındalıklı seçimler yapmıyoruz, bunun yerine geçmiş referanslar etkisi altında zorundalıklı seçimler yapıyoruz demek anlamına geliyor.

Şimdi bunu hayatınızdaki her şeye uygulayabilirsiniz. Aslında acıkmadan önce acıkıyorsunuz. Yorulmadan önce yoruluyorsunuz. Uyumadan önce uyuyorsunuz.

Bir Başka ..  Stresten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Ne zaman nerede ne yiyeceğiniz, ne yapacağınız, bilinçaltınızda kayıtlı ve otomatik seçimlerin zorundalığında bu seçimleri yapıyorsunuz.

-Kaç defa diyete kararlılıkla başladınız ama sürdüremediniz?

-Kaç defa spora kararlılıkla başladınız ve devamını getiremediniz?

-Kaç defa porsiyonlarınızı küçültmeyi, azaltmayı denediniz ama başaramadınız?

-Kaç defa diyet yapıp kilo verdiniz ama geri aldınız?

-Kaç defa diyetler ve sporlar yaptınız ama, o kadar da başarılı çalışmanıza rağmen kilo veremediniz?

Kilo verememenizin nedeni nedir?

Diyet yapmanıza rağmen kilo veremiyor ya da vermekte zorlanıyorsanız bunun nedeni zihninizde kilo vermenize engel olan olumsuz bilinçaltı kayıtlarınızdır.

Spor yapıyor ve kilo veremiyorsanız, verdiğiniz kiloları daha hızlı şekilde geri alıyorsanız, bunun nedeni bilinçaltı kayıtlarınızdır.

Bilinçaltı kayıtlarınızı değiştirmeden, zihninizi değiştirmeden, kalıcı kilo vermek mümkün değildir. Hızlı bir şekilde kalıcı kilo vermenin en kolay yolu, bilinçaltı kayıtlarınızı, travmalarınızı temizlemek, onlardan özgürleşmektir.

Bir diğer önemli soruysa şu;

Sağlıklı bir şekilde nasıl hızlı kilo veririm?

Zayıflatan yiyecekler diye bir konu var. Yiyorsunuz zayıflıyorsunuz. Komik. Bir yiyeceğin zayıflatması söz konusu değildir. Metabolizmanızı daha hızlı çalıştırabilir evet, ama bunun için gerçekten çok deneyimli bir diyetisyenle, sıkı bir şekilde çalışmanız gerekir. Burada yine bilinçaltı kayıtlarınız ipleri eline alıyor ve ya diyeti sürdüremiyorsunuz ya da diyeti bıraktığınızda verdiğiniz kiloları geri alıyorsunuz. Zayıflama hapları var, başlı başına bir tehlike. Zihin değişmeden beden değişmez. Sağlıklı ve kalıcı kilo vermenin tek yolu zihninizi yeniden programlamanızdır. Eski kayıtlardan arındırıp, yeni kayıtlarla güçlendirmenizdir.

Diyet; tüm yaşamınız boyunca sürdürmeniz gereken bir yaşam ve beslenme şekli.

Hiç kaçamak yapamayacak mısınız? Bir şeyi canınız istediğinde yiyemeyecek misiniz?  Hem evet hem hayır. Azıcık yiyebilirsiniz? Ya da yerseniz daha sonra  başka bir öğünle dengelemeniz gerekir.

Bir Başka ..  Bilinçaltı Kayıtlarımız Bugünümüzü Nasıl Etkiler?

Doya doya yiyebilir miyiz? Doya doya olmaz. Diyetinize göre dengelemeniz gerekir. Bu da farklı bir kıtlık bilinci oluşmasına neden oluyor bilinçaltınızda. Hem sağlıklı hem de mutlu olamadığınız. Mutluluğu yiyeceklerde aramanıza neden olan.

Yemek yemek, zayıflamak, spor yapmak, bedensel olarak fit olmak, bilinçaltınız kadar karmaşıktır. Her bir kimse için kişiye özeldir ve bilinçaltınız, zihniniz değişmeden, durumlar üzerinde hakimiyete sahip O-LA-MAZ-SI-NIZ.

Ben demiyorum, deneyimleriniz bunu söylüyor. Milyonlarca kişinin deneyimi bunu söylüyor.

Şu iki soruyu bir düşünün;

Bilinen yöntemlerle kalıcı kilo verebilen kaç kişiyi tanıyorsunuz?

Kilolarından şikayetçi olmasına rağmen kilo veremeyen kaç kişiyi tanıyorsunuz?

Bilinçaltınız bedeninize hükmediyor olmasaydı, herkesin kolayca kilo verip, fit olması ve hemen değişip dönüşmesi gerekmez miydi?

Peki neden kilo veremiyorsunuz ya da bütün bu kişilerin çoğu neden başaramıyor?

Çünkü bilinçaltı kayıtlarınız buna müsaade etmiyor. Bedeninize kilitlediğiniz, zihninize kilitlediğiniz travmalar, anılar sizin bu kiloları bırakmanıza engel oluyor.

Bizim kendini parlat sistemi eğitimlerden sonra en çok aldığımız geri bildirimlerden bir tanesi de insanların hayatlarında hiçbir değişiklik yapmadan (Spor ve diyet gibi) sadece eğitime katılarak 2-7 kg arasında kilo verdikleridir.

Zihninizi iyileştirdiğinizde bedeniniz iyileşir. Bedeninizde her şeyi belirleyen yegane şey zihninizdir. Sağlığınızı belirleyen sizsiniz, zihiniz. Beden şeklinizi belirleyen zihniniz.

Metabolizma hızınızı belirleyen zihninizdir. Yemek yemenize, acıkmanıza, hangi yiyecekleri sevdiğinize zihniniz karar verir. Ne kadar yiyeceğinize zihniniz karar verir. Ne zaman doyacağınıza da. Ne kadar spor yapabileceğinize ve ne zaman yorulacağınıza da. Ne kadar diyet yapıp, ne zaman usanacağınıza ve vaz geçeceğinize de zihniniz karar verir.

Geçmiş yaşanmışlıklarınız, hafızanız, atalarınızdan gelenler, bedensel kopyalamalar, yaşam biçiminiz, etkileşimleriniz sizin hayatınızı ve bedeninizi şekillendirir.

Bedensel yapınızı belirleyen şey bilinçaltınızdakilerdir. Atalarınızdan genetik mirasla gelen ve bu yaşama geldiğiniz andan itibaren özellikle çocukluk döneminde üzerine ekleyerek geldiğiniz devasa hafızanız.

Bir Başka ..  Lanet, Bela, Beddua Okumak İnsana Nasıl Geri Döner?

Sağlıklı ve kalıcı kilo veremiyorsunuz çünkü bilinçaltınız buna müsaade etmiyor.

Bilinçaltınızı temizlediğinizde, enerjinizi arındırdığınızda, travmalarınızı, korkularınızı bıraktığınızda, yaşamınız değişir. Hayata bakış açılarınız değişir. Hayatı ele alış şekliniz değişir.

Tüm hücresel faaliyetleriniz, metabolizma yapınız değişir, düşünce şekliniz ve beyin dalgalarınız değişir. Bedeniniz tuttuğu ödemi bırakır, tuttuğu yağları yakmaya başlar. Artık bedenin bunlara ihtiyacı kalmaz ve tümünü bırakır. Vücudunuz yeniden şekillenir.

Bilinçaltınız ve enerjiniz temizlendikten sonra;

Kendinizi daha zinde hissedersiniz, spor yapmanız kolaylaşır, daha uzun süre keyifle spor yapar, hızlı etkiler elde edersiniz.

Diyet yapmanız kolaylaşır, yedikleriniz içtikleriniz size daha lezzetli ve doyurucu gelir, daha az acıkırsınız, yeme alışkanlığınız kendiliğinden değişir ve diyet programınıza uyum sağlarsınız, diyet yapmak acıdan hazza dönüşür. Hızlı sonuçlar almaya başlarsınız.

Uykularınız düzene girer, sağlıklı bir bedenin en önemli ihtiyaçlarındandır uyku.

Su tüketiminiz dengelenir.

Zihinsel dirençleriniz kalmadığında, Sağlıklı yaşama dair bildiğiniz ama yapamadığınız her şeyi kolayca uygulayabilmeye başlarsınız.

Hormonlarınız ve enzimleriniz dengelenir.

Kilo vermeye direnç oluşturan tüm fiziksel kimyasal ve zihinsel engeller dengelenir. İçinizden gelen ışık gün yüzüne çıkar.

Daha mutlu görünürsünüz ve ışığınız sayesinde daha güzel görünürsünüz.

Güzelleşirsiniz ve bu etrafınızdaki insanlar tarafından fark edilir ve bu geri bildirimleri alırsınız.

Bir gün şahsen de görüşmek üzere,

Sevgiler, Fatih BOYACI.

Beni instagramdan takip etmek istersen; https://www.instagram.com/fatihboyaciakademi

Yorumlar

 • Ali

  Bu öğrendim bilgilerle sasgina dönen ben hala com şaşkınım vala ya

 • Berat aydın

  Bunları öğrendiğim çok iyi oldu kilo vermeye ihtiyacım var zaten çok işime yarayacak

 • Arda

  Gerçekten bilgilendirici kaliteli ve hos bir makale olmuş deneyeceğim insallah

 • Filiz

  Zaten bilinçaltını temizlerken herşey yapabilirsiniz kilo bile verilir teşekkürler çok güzel bir paylaşım olmuş

 • Çağdaş evren

  Cok mantıkli ve bilincli bir yontem. Deneyecegim mutlaka…

 • Gülcan tıraş

  Çok faydalı bir yazı dizisi olmuş konuyla alakalı aradığım bütün soruların cevabı mevcut teşekkür ediyorum

 • Hilall

  Bilinçaltı kilo kontrolü için çok önemli önce herşey beyinde başlıyor karar verirsek başarırız

 • Mertrww

  Gerçekten bu bilgi benim çok işime yarayacak Çünkü kilo vermeye bu aylarda çok ihtiyacım var Nasıl vereceğimi düşünüyordum Bu yazı bana yardımcı oldu

 • Ayşe

  Makaleniz sayesinde bilinç altımın hayatımı nasıl etkilediğini ve nasıl sağlıklı kilo verebileceğimi öğrendim teşekür ediyorum🙏

 • Hasantek

  Bilinçaltı ile kilo nasıl verilir bunu hiç bilmiyordum şu an bu yazıyı okuyarak Öğrenmiş oldum çok değerli bir bilgi

 • Samet

  Cok doğtu kilo vermede bilinçaltının önemi çok büyük. İnanmak buradan geciyor.

 • KENAN

  Gerçekten çok güzel makele bilinçaltı temizligiyle kilo verilirmi hakında güzel bilgiler

 • Can

  Gercekten makalelerinize hayranım her konuda ayrı güzel bilgiler aktarıyorsunuz

 • Mehmet

  Bilinçaltı ve kilo verme taktikleri çok başarılı anlatan bir makale olmuş

 • Ferhan

  Denenebilir bir yöntem olduguna inanıyorum malum pazartesi başladıgımız diyetler salı gunu son buluyor

 • Onur

  Aslında bilinç altı dediğimiz şey irade ile tanımlanabilir yani iradene sahip çıkıp yemek yememeliyim deyip kendini odaklamak gerekir bilinç altına bunu kabul ettirsen bir önce hedefine ulaşmış olursun.

 • Damla

  Yani kilonun bile bilinçaltı ile ilgisi olmasi çok ilginç geldi çok faydalı bir makale ellerinize sağlık

 • Aze Kamran

  Çok anlatımlı ve çok önemli yazılı dizi olmuş teşekkürler ederiz

 • Emre Samur

  Bilinçaltı ile kilo nasıl verilir bunu hiç bilmiyordum şu an bu yazıyı okuyarak Öğrenmiş oldum çok değerli bir bilgi

 • İbrahim

  Kaliteli ve sağlam bilgilerin bol olduğu çok güzel bir makale olmuş tebrikler 👍

 • Semiha

  Bilgilendirici ve oldukça faydalı bir makale olmus tesekur ederiz

 • Şeyma

  Bilinçaltınin her şeyde etkisi var gibi görünüyor peki bu sayede kilo almak mümkün mü 🙈

 • Dilara Aslan

  Ben kendimi bildim bileli şişmanım. Yazınız altında yatan başka nedenleri düşünmeme sebep oldu. Tesekkurler

 • Hazal125

  Bilinçaltını kontrol edebildiğimizde aşamıycağımız bişey yok gerçekten. Mutlaka deneyelim.

 • Feyruz

  Her şeyin bilinç altında olduğuna inanıyordum ama bu kadar detaylı bilgim yoktu çok güzel bir.makale

 • Şenol Yıldırım

  Yazılarınızı keyifleri okuyorum, burda da kilo verememe bedenimizi çok güzel anlatmışsınız kaleminize sağlık

 • Özgür

  Yine konu önemli ve bilgilendirici bir makale paylaşmişsiniz

 • Kerem

  Valla bu nu ilk defa duydum.herşeyi tane tane açıklamışsınız. Faydalı bir makale.

 • Mehmet

  Çok anlatımlı ve bilgilendirici oldukca açıklayıcı bir makale olmuş teşekkürer

 • Gülistan

  Etrafımda bu tarz o kadar insan var ki söyledikleriniz aklıma yattı. Hayatımı buna göre şekillendireceğim. Umarım başarılı olurum.

 • Uğur

  Güzel bilinçlendirici ve öğretici bir makale yazısı olmuş.herşey bilinç altında bitiyor

 • Burak Dursun

  hayatımızda yeni kararlar almak istiyorsak bilinçaltını ve bilincimizi daima temiz tutmalıyız bunların başında kilo verme problemi diyebiliriz makale çok faydalı ve yararlı görünüyor

 • Özlem Dağ

  Merhabalar o kadar güzel bir dille anlatılmış ki severek okudum.emeginize sağlık….

 • Adem

  Bu konu hakinda pek bilgim yoktu ve őğrenmek istiyordum tűm cevaplarinizi makalenizde buldum teşekűrler👍😍

 • Eylül taş

  Böyle bir şeyin mümkün olmadığını sanırdım sizin yazınızı okuyana kadar ❤️

 • eyup dursun

  Bilinçaltı çok karmaşık ve insanı derinden etkiler makaleleri severek okuyorum yararlı ve bir o kadar faydalı olduğunu düşünüyorum…

 • DİLEK

  5 ay gibi bir sürede sağlıklı bir şekilde 25 kilo vermiş biri olarak çok önemli bir konuya deginmissiniz yazı için teşekkürler

 • Mustafa Keser

  Bilinçaltına temizleyerek kilolardan kurtulmak konusu çok faydalı bir konu. Bilgi sahibi olmalı herkes çoğu insanı ilgilendiren en önemli konulardan. Teşekkürler

 • Esra Yaşar

  Makalenin konusu çok merak uyandırıcı ve içeriğindeki bilgiler baya iyi anlatılmış👏👏👏

 • Atakan G.

  Psikolojik acidan kendine ozguven com onemli guzel bilgiler emeginize saglik

 • Osman

  Bilincalti kullanilarak kilo vermek gercekten muhtesem bir calisma olmus

 • Muhammed Cingöz

  Bilgileriniz beni çok şaşırttı bilinçaltımızın etkisine bakın bee ne güzel hazırlamışsınız çok güzel şeyler öğrendim

 • Esra

  Şuan 75 kiloyum çok kez karar verip iki günde bıraktım bu sefer bu şekilde ilerlicem inşallah basaririmm

 • Taha

  Gerçekten kaç kere denedim ama devamını getiremedim. Belki de gerçekten bilinçaltıyla ilgilidir

 • Büşra

  Bende kilo vermenin bilinçaltıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.

 • osman balta

  mutlaka deniueceğim, mükemmel düzeyde anlatılmış bir makale. hakikaten okurken bir şeyler yerine oturdu.

 • Zeynep feyza

  Yakın bir arkadaşım bu yöntemle 15 kilo kaybetti bence denemekte fayda var

 • Nesrin

  Bilinçaltımızın kilo vermemizde etkili olduğunu yazınızda öğrendim,çok yararlı bir makale olmuş👏👏👍

 • Aysel

  hayatımızda yeni kararlar almak istiyorsak bilinçaltını ve bilincimizi daima temiz tutmalıyız bunların başında kilo verme problemi diyebiliriz makale çok faydalı ve yararlı görünüyor
  Bu konu hakinda pek bilgim yoktu ve őğrenmek istiyordum tűm cevaplarinizi makalenizde buldum teşekűrler👍😍

 • Fatih

  Bunları öğrenmem çok iyi oldu psikolojik açıdan. Emeğinize sağlık hocam

 • Fatih

  Gerçekten bilgilendirici kaliteli ve hos bir makale olmuş deneyeceğim

 • Fatih

  Gerçekten bilgilendirici kaliteli hos bir makale olmuş deneyeceğim

 • Mustafa Öztürk

  Spor yapıyor ve kilo veremiyorsanız, verdiğiniz kiloları daha hızlı şekilde geri alıyorsanız, bunun nedeni bilinçaltı kayıtlarınızdır.

  Cevap açıklanmış, makaleyi iyice okuyunca, her şey ortada, bilmeyenler okuyup bilgi sahibi olmasında fayda var

 • Emirhan Akış

  İlginç ve guzel olmus guzel bilgiler var.

 • Seda

  Makaleniz çok güzel olmuş bilgili ve faydalı ellerinize sağlık

Yorum Yazın

Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Okumaya Devam Edin

Farkındalık OLuşturacak içerikler blog'ta seni bekliyor.